Olej lniany budwigowy

Dostępne objętości produktu: 100 ml, 250 ml.

Olej tłoczony na zimno, nierafinowany, nieoczyszczany, niefiltrowany. Należy spożywać wyłącznie na zimno.

12,90 20,90 

Olej lniany budwigowy to olej o barwie złoto – bursztynowej. Tłoczenie oleju odbywa się na zimno z ziaren lnu złotego. Olej budwigowy, który oferujemy pochodzi z rodzinnej olejarni z Podkarpacia. Godnym uwagi jest fakt, iż właściciele olejarni we własnym rodzinnym gospodarstwie uprawiają len, z którego następnie tłoczą olej. Ziarna lnu są suszone mechanicznie, a nie chemicznie. Przy uprawie lnu nie stosują desykacji (zabieg wysuszenia ziaren jeszcze przed ich zbiorem poprzez zastosowanie środków chemicznych do upraw).  Dzięki temu surowiec do tłoczenia oleju jest najwyższej jakości. Olej lniany budwigowy ma przede wszystkim bardzo duże stężenie cennych dla zdrowia kwasów omega-3. Badania nad olejem potwierdzają, że stężenie to jest kilkadziesiąt razy większe niż w znanej wszystkim oliwie z oliwek.

Na co jest dobry olej lniany budwigowy?

Olej lniany znamy od wieków, nawet Hipokrates polecał go przy problemach z układem pokarmowym. Bez wątpienia zainteresowanie olejem lnianym wzrosło dzięki badaniom prowadzonym przez Johannę Budwig, niemiecką biochemiczkę. Była ona kilkukrotnie nominowana do nagrody Nobla za badania nad niezbędnymi nienasyconymi kwasami tłuszczowymi (NNKT). Głównie zajmowała się kwasami tłuszczowymi omega-3 i ich wpływem na zdrowie człowieka. Olej lniany tłoczony na zimno i nie poddawany rafinacji jest naturalnym źródłem kwasu linolenowego. Kwas ten jest podstawą diety opracowanej przez dr Budwig. Dieta ta jest bardzo pomocna i skuteczna w walce z chorobami cywilizacyjnymi, głównie z chorobami nowotworowymi i schorzeniami układu krążenia. Dr Budwig stosowała swoją autorską dietę również w leczeniu pacjentów ze stwardnieniem rozsianym oraz reumatoidalnym zapaleniem stawów. W obu przypadkach dr Budwig uzyskała spektakularne efekty u leczonych pacjentów. Więcej o diecie dr Budwig przeczytacie na naszym blogu.

Jak stosować olej lniany budwigowy?

Olej lniany budwigowy należy spożywać wyłącznie na zimno. Jego podgrzanie powoduje, że traci swoje cenne właściwości a nawet może być szkodliwy dla naszego zdrowia. Profilaktycznie zaleca się spożywać 1-2 łyżki oleju lnianego dziennie. Natomiast w celach leczniczych, zgodnie z zaleceniami dr Budwig, należy spożywać 4-6 łyżek stołowych oleju dziennie. Najlepiej spożywać olej lniany w połączeniu z chudym białym serem. Olej lniany możemy dodawać do rozmaitych potraw przygotowywanych na zimno np. do sałatek, past kanapkowych czy filetów śledziowych. Warto też przygotować koktajl ze zblendowanych owoców z zimnym mlekiem lub maślanką z dodatkiem 2 łyżek oleju lnianego; będzie smacznie i zdrowo.

Należy pamiętać, iż kwasy omega-3 łatwo utleniają się. Z tego względu olej lniany budwigowy należy przechowywać w ciemnej butelce, daleko od promieni słonecznych oraz w niskiej temperaturze. Najlepiej więc przechowywać go w lodówce

Jaka jest różnica między olejem lnianym a olejem lnianym budwigowym?

Olej lniany dostępny w naszym sklepie jest tłoczony na zimno z ziaren lnu brązowego, a olej lniany budwigowy jest tłoczony na zimno z ziaren lnu złotego.

Olej laniny budwigowy cena i smak w Stacji Bio na pewno pozytywnie Cię zaskoczą.

Waga Brak danych
Wartość odżywcza

w 100 g

Wartość energetyczna

3700 kJ / 900 kcal

Tłuszcz

100 g

w tym kwasy tłuszczowe nasycone

7,9 g

Węglowodany

< 0,5 g

w tym cukry

< 0,5 g

Błonnik

< 0,5 g

Białko

< 0,5 g

Warunki przechowywania

Produkt należy przechowywać w temparaturze 5-10°C z dala od promieni słonecznych.

Brak opinii.

Dodaj pierwszą opinię dla “Olej lniany budwigowy”