Olej z ostropestu

Dostępne objętości produktu: 100 ml, 250 ml, 500 ml.

Olej tłoczony na zimno, nierafinowany, nieoczyszczany, niefiltrowany. Należy spożywać wyłącznie na zimno.

18,90 55,90 

Nasiona ostropestu pochodzą z jednej z najstarszych uprawnych roślin. Już nasi przodkowie doceniali wartości, nie tylko ziaren ostropestu, ale przede wszystkim oleju z nich wytłoczonego.  Olej, podobnie, jak ziarna ostropestu, które dostępne są w naszym sklepie, posiada dużo cennych właściwości dla naszego organizmu.

W jaki sposób tłoczony jest olej z ostropestu?

Olej z ziaren ostropestu tłoczy dla naszego sklepu  mała, rodzinna olejarnia. Ceni się w niej przede wszystkim jakość. Z tego powodu, do produkcji oleju, używane są ziarna z własnych upraw, po starannym sprawdzeniu i wyselekcjonowaniu ziaren. Tłoczenie oleju odbywa się  metodą na zimno, bez rafinacji i oczyszczania. Cały proces przebiega w temperaturze nie przekraczającej 35 stopni Celsjusza. Pozwala to na zachowanie nie tylko walorów smakowych, ale przede wszystkich wartości odżywczych.  Po wytłoczeniu, olej rozlewa się do szklanych butelek. Szkło butelek jest ciemne, co zabezpiecza olej przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Co więcej, olej zarówno w olejarni, jak i w naszym sklepie przechowujemy cały czas w lodówce. Pozwala to zachować wysoką jakość oleju przez dłuższy czas. Nie mamy dużych zapasów oleju – dlaczego? Dzięki stałej współpracy z zaprzyjaźnioną olejarnią, mamy często dostawy świeżo tłoczonego oleju. Dzięki temu możesz mieć pewność, że kupujesz produkt naprawdę najwyższej jakości. 

Na co olej z ostropestu pomaga? 

Olej tłoczony z ostropestu, podobnie jak ziarna, stosujemy przy problemach z wątrobą. Posiada właściwości detoksykacyjne. Zawarta w ziarnach sylimaryna wywiera korzystny wpływ na wątrobę i układ trawienny. Co więcej, posiada właściwości przeciwzapalne, żółciopędne oraz przede wszystkim ma pozytywny wpływ na regenerację komórek wątroby. Z tego względu nasiona ostropestu oraz olej stosowane są przy wirusowym zapaleniu wątroby, stłuszczeniu czy uszkodzeniu wątroby przez alkohol. Co ciekawe, odtruwające działanie sylimaryny sprawia, iż olej pomaga przy zatruciach muchomorem sromotnikowym

Olej tłoczony z nasion ostropestu wykorzystujemy także jako środek do walki z trądzikiem oraz atopowym zapaleniem skóry. Posiada szereg cennych witamin i minerałów. Olej wspomaga także trawienie i jest pomocny przy wzdęciach.

Kto nie powinien stosować oleju z ostropestu? 

Nie ma jeszcze przeprowadzonych badań działania oleju z ziaren ostropestu na kobiety w ciąży, dlatego odradzamy jego stosowanie w ciąży, podczas karmienia piersią, a także u dzieci poniżej 12 roku życia.

Ostropest olej cena i smak w Stacji Bio na pewno pozytywnie Cię zaskoczą.

Brak opinii.

Dodaj pierwszą opinię dla “Olej z ostropestu”