Orzechy nerkowca połówki

Orzechy nerkowca połówki, w których 30% to całe orzechy. IDEALNE DO OWSIANKI!

Produkt dostępny w opakowaniu 500 g i 1 kg. Wybierz wagę.

19,00 36,90 

Zyskujące w ostatnim czasie bardzo dużą popularność orzechy nerkowca połówki pochodzą z tropikalnych lasów w Brazylii. To właśnie z tamtą powędrowały do Afryki, Indii i południowo-wschodniej Azji. Głównymi dostawcami orzechów nerkowca są Indie, Wietnam, Brazylia, Indonezja, Tanzania i Mozambik. Nerkowce pochodzą z drzewa zwanego nanerczem zachodnim. Zamknięte są w twardych skorupkach, które wyrastają z jabłka nanerczowego kształtem przypominającego gruszkę. Skorupka nasionka zawiera bardzo silnie żrące substancje. Dlatego też konieczne jest ich zneutralizowanie poprzez wcześniejsze prażenie, a dopiero później możliwe jest jej rozłupanie i wydobycie orzecha. Co ciekawe z jednego nasiona otrzymuje się tylko jednego nerkowca, który swoją nazwę zawdzięcza właśnie kształtom przypominającym nerkę. Niebezpieczeństwo, które występuje podczas pozyskiwana orzechów i duża pracochłonność ich zbiorów, sprawiają, że orzechy nerkowca cena jest wyższa od większości pozostałych orzechów.

Orzechy nerkowca połówki to cenne źródło minerałów.

Nerkowce spośród orzechów wyróżniają się najmniejszą zawartością tłuszczu, co przekłada się także na najmniejszą kaloryczność wśród orzechów. Są doskonałym źródłem cennych minerałów m.in. żelaza, które przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Posiadają także cynk, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu węglowodanów, pomaga zachować zdrowe włosy, skórę i paznokcie. Orzechy nerkowca mają wśród orzechów najwięcej miedzi. Miedź jest bardzo ważna w prawidłowym transporcie żelaza w organizmie. Polecane są w diecie DASH, rekomendowanej przy problemach z nadciśnieniem tętniczym.

Połówki nerkowców sprawdzą się idealnie do:

  • owsianki
  • przygotowania mleka orzechowego
  • masła orzechowego
  • jako posypka do ciast
  • do sałatek

W naszej ofercie znajdziesz orzechy nerkowca połówki – w których 30% to całe orzechy oraz orzechy nerkowca CAŁE. Możesz wybrać także mieszaki zawierające całę orzechy nerkowca.

Nerkowce cena i ich smak w Stacji BIO na pewno pozytywnie Cię zaskoczą.  W trosce o środowisko nasze produkty pakujemy w duże opakowania  o gramaturze 0,5 kg i 1 kg. Kupując zdrową żywność w ekologicznych opakowaniach dbamy o naszą planetę.

Waga Brak danych
Składniki

orzechy nerkowca połówki100%

Produkt może zawierać

gluten, orzeszki ziemne, inne orzechy, nasiona sezamu

Kraj pochodzenia

Nigeria / Indie / Wietnam / Wybrzeże Kości Słoniowej

Wartość odżywcza

w 100 g

Wartość energetyczna

2416 kJ / 582 kcal

Tłuszcz

44 g

w tym kwasy tłuszczowe nasycone

7,8 g

Węglowodany

27 g

w tym cukry

5,9 g

Błonnik

3,3 g

Białko

18 g

Sól

0,03 g

Warunki przechowywania

Produkt należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu

Brak opinii.

Dodaj pierwszą opinię dla “Orzechy nerkowca połówki”