Propolis 50 g

Propolis – kit pszczeli to naturalny środek na dolegliwości. Wszystko co najlepsze z ula zamknięte jest jednym słoiku. Właściwości propolisu opisane są  poniżej.

34,90 

Brak w magazynie

Powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Wszystko co najlepsze z ula w jednym słoiku. W naszym sklepie znajdziesz propolis pozyskiwany w Złotej podkarpackiej pasiecie z wieloletnimi tradycjami. To sprawdzony produkt, przygotowywany z pasją. Ponadto, propolis znajdziesz także w miodzie smakowym – Miód z pyłkiem i propolisem 400 ml

Czym jest propolis?

Propolis, znany nam jako kit pszczeli, to substancja służąca pszczołom do uszczelniania ula. To jednak nie wszystko. Propolis ma za zadanie chronić ul przed bakteriami, wirusami czy grzybami. W ten sposób pszczoły budują sobie naturalną barierę. Kit pszczeli mówiąc tak ogólnie złożony jest przede wszystkim z wydzieliny gruczołów pszczelich oraz mieszaniny żywic i krzewów. Jego skład jest różny. Wszystko zależy od rośliny z której pozyskana jest żywice, pszczół, pory roku.

Składniki propolisu:

 • żywice roślinne,
 • woski,
 • polifenole,
 • pyłek kwiatowy,
 • garbniki,
 • domieszki mechaniczne,
 • polisacharydy,
 • substancje lotne, w tym olejki eteryczne,
 • witaminy (m.in. witaminy A, C, D i E oraz z grupy B) i minerały.

Jakie substancje czynne znajdują się w propolisie?

Propolis to prawdziwe źródło czynnych biologiczne substancji. Zawiera on przede wszystkim flawonoidy, związki fenolowe, aldehydy, kwasy aromatyczne, sterole, kumarynę. Naukowcy szacują, że ilość aktywnych biologicznie substancji może sięgać 300. To właśnie z tego powodu kit pszczeli ma tak szerokie zastosowanie m.in. w farmakologii i medycynie naturalnej.

Właściwości kitu pszczelego.

Dzięki bogactwo wielu składników aktywnych propolis wykazuje działanie przeciwdrobnoustrojowe. To sprawdzony sposób w zwalczaniu grzybów, wirusów i bakterii.  Kit pszczeli można stosować jest jako naturalny sposób w walce z opryszczką pospolitą, a także w zwalczaniu aft, pleśniawek. Co więcej wyciąg z kitu pszczelego sprawdza się jest  przy gojeniu się ran m.in. pooperacyjnych.

Działanie przeciwdrobnoustrojowe wykorzystywane jest także przy budowaniu odporności, zwłaszcza w sezonie przeziębieniowym. Propolis świetnie działa na zakażenie górnych dróg oddechowych.

Nalewka z propolisu. Jak zrobić nalewkę z kitu pszczelego?

Jedną popularnych z form w jakiej możemy stosować propolis jest nalewka. Do jej przygotowania potrzebujesz:

 • 1 słoik propolisu – 50 g
 • 350 ml spirytusu,
 • 150 ml letniej, przegotowanej wody.

Propolis zmiel, a następnie zalej spirytusem i wodą. Pozostaw w szczelnie zamkniętym słoiku przez 3 tygodnie, mieszając ją codziennie w celu rozpuszczenia propolisu. Po 3 tygodniach przefiltruj nalewkę przez gazę i przelej do ciemnego naczynia.

Waga 0,05 kg
Kraj pochodzenia

Polska

Warunki przechowywania

Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Masa netto

50 g

Alergeny

Osoby z alergią na propolis powinny zachować ostrożność.

Brak opinii.

Dodaj pierwszą opinię dla “Propolis 50 g”